“sesimi önemsiyorum. Konuşurken ve/veya şarkı söylerken sesimin potansiyelini kullanmak istiyorum. Müzik yaşamımı nitelikli kılmak istiyorum Doğru, etkili ve güzel bir ses kimliği kazanmak istiyorum. Sesimle, girdiğim her ortamda iz bırakmak istiyorum. Kaliteli bir hayat için nefesimi önemsiyorum, nefes kontrolüne önem veriyorum, geniş kitleleri sesimle kendime hayran bırakmak istiyorum.” Diyorsanız doğru yerdesiniz… Sizleri Şan Dersi İzmir Sanat Ailesi olarak Online Şan Kursumuzla tanıştıralım…

“Şan sözcüğünün Fransızca’daki gerçek anlamı; “dayanıklılık ve sağlamlık kazandırılmak üzere sesi işlemek, yetiştirmek, sesle ilgili dayanıklılık sanatı, ses müziği sanatı, tekniği ve insan sesiyle oluşturulan müziksel ve teknik sesler bütünü’dür…

İletişim kurmada, duygu ve düşüncelerini ifade etmede bir araç olarak sesin kullanımı insanoğlunun varoluşuna kadar uzanır. Ses çıkarmak ve ses ile anlaşmak içgüdüsel bir ritim arayışıdır… Doğada var olan seslerin taklidiyle elde edilen ezgilerin zamanla kelimeler ile birleşmesiyle oluşturulan şarkılar sayesinde sesin en eski müzik aleti olma özelliği kazandığı da bilinen tarihi bir gerçektir.

Bilinen ilk müzik aracı olan insan sesi, çalgılar içerisinde en eski, en doğal ve tabii en değerlisidir. Bunun yanında, bireyin kendisini dışa vurmasına yarayan en kullanışlı araçtır. Duygusal dünyamızı en kolay ele veren unsur sesimiz iken; duygularımızın ifadesinde ses, anlamında ise konuşma etkendir. Bu nedenle ses, yaşamın her köşesine sirayet etmiştir.

Hiç düşündünüz mü? İnsan dışında tüm canlıların kendi türleri içinde sesleri ne kadar da birbirine benzer… İnsan sesi ise onu diğer canlılardan ayıran kendisine ait bir kimlik vasfı taşımasıdır. Kendi türü içinde bile kendine özgü kılan bir kimlik… Evet, İnsan sesi kişiye özgüdür. Bu özelliği sayesindedir ki, insanlar birbirlerini görmese bile ses sayesinde kim olduğunu çıkarabilir.

Hani şu “kim o?” sorusunun “bennn” cevabı kadar doğal ve kendiliğinden tarama sitemi aklınıza geldi değil mi?J

Diyebiliriz ki insan sesi, bu zamana kadar yapılmış tüm müzik aletlerinden üstün bir yapıya ve işleyişe sahiptir. Peki, kıymetini biliyor muyuz? Bu konudaki çabamız nedir?

Artık bileceğiz… Ve eğlenirken öğreneceğiz, öğrenirken yaşayacağız… Nasıl mı?

Şan Dersi İzmir sizin için burada! Yanınızda. Evet, evet yanınızda!

Online Şan Kursu ile sesinize geliyoruz.

Ses eğitimi almak istiyorsunuz ama doğru kursu bulmakta zorlanıyor musunuz? Doğru kursu buldunuz ancak mesafeler araya mı giriyor? Zaman kontrolünüzü olduğunuz yerden sağlamak mı istiyorsunuz? Yurt dışında mı yaşıyorsunuz? Sesinizi kendi konfor alanınızda daha rahat kullanacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Online Şan Kursu tüm bu sorularınıza olumlu yanıt verecek. Sizleri Şan Dersi İzmir Ailesiyle online Şan Kursu İzmir’de Dijital Platform’da buluşturuyoruz. Pandemi sürecinde sanatta sınır tanımıyoruz ve sanatla kal, #evdekal diyoruz…

Online Şan Kursu Nasıl Uygulanıyor?

-Öncelikli olarak İnternet aracılığıyla ses eğitimi için sitemizden, telefondan veya whatsapptan bilgi almanız gerekiyor.

-Gerekli bilgileri de aldıktan sonra ücretsiz ilk görüntülü deneme görüşmemizi gerçekleştiriyoruz.

-Online şan dersi için, dersten en az 3 gün önce sizin ve kurumumuzun ortaklaşa belirlemiş olduğu ders gün ve saatinde karar kılıyoruz ve ona göre bir ders programı hazırlıyoruz.

Eğitiminiz için gün ve saat belirlendikten sonra yine 3 gün önceden ödeme gerçekleştiriyoruz.

Şan dersleri için evinizde her hangi bir donanım olmasına gerek duyulmamaktadır. Kendinize konfor alanı yaratmanız yeterlidir…

Online Şan Eğitiminde Sizleri Neler Bekliyor?

  • Size özel ses analizi uygulaması
  • Ses yapınızın tespit edilmesi
  • Sesine en uygun şarkıların ve tarzın seçilmesi
  • Daha iyi şarkı söylemek için ses geliştirme öneri ve teknikleri
  • Sese nitelik ve alan kazandıran seviyeye uygun temel teknik vokal çalışmalar
  • Şarkı söylerken yapılan yanlışların tespit edilmesi ve bu yanlışların onarılması
  • Varsa ses hastalıkları ve rahatsızlıklarının giderilmesi(ses kısıklığı, nodül, ses yorulması)
  • Sesin doğru kullanımına yönelik ses alıştırmaları ve egzersizleri
  • Evde kendinizin de rahatlıkla uygulayabileceği şan çalışma teknikleri

Unutmayın çirkin ses yoktur, eğitilmemiş ses vardır! Sesinizi ciddiye alıyoruz! Ya siz?