şan-dersi-karşıyaka-izmir

Güzel Şarkı Söylemek Şan Dersiyle Çok Kolay

Şan kursu ile sesinizi doğru şekilde kullanabilmeniz ve diyafram nefesini kullanarak şarkı söylemeniz amaçlanır. Şan eğitimde öğrenilen bilgilerin, günlük hayatta kullanılması sağlanır. Şarkı söylemek için kişinin doğuştan gelen bir kabiliyetinin olması gerektiği düşünülür. Oysa ses, eğitimle güzelleştirilebilir ve doğru şekilde kullanılabilir. Şan kursu ile ilk olarak diyafram nefesini kullanma öğretilir. Şarkı söylerken doğru nefesi almak, diyafram nefesini kullanmakla mümkün olur.

Diyafram nefesini kullanırken kişi karın kaslarını, dil, ağız, dudak ve yüz eklemlerini de daha iyi kullanmaya başlar. Şan dersleri ile kişi sesini ve nefesini yeniden keşfeder. Şan kursunda diyafram nefesini öğrendikten sonra ses egzersizleri öğrenilir. Sesin çok yönlü olarak kullanılması sağlanır. Tüm ses tellerinizi kullanmaya, tonlamaları yapmaya başlarsınız. Şan kursunda her öğrendiğiniz dersten sonrası düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekir. Başlangıçta sabır gerektiren şan eğitimi, sonrasında oldukça keyifli bir hal alır. Şan dersine yaş farkı ve meslek grubu fark etmeksizin herkes katılabilir. Şan eğitimi ile ses açılırken aynı zamanda telaffuz da güzelleşir.

Şarkı söylerken nefesinizi gerektiği gibi kullanmak, telaffuzu doğru sağlamak ve eğitimle sesinizi güzelleştirmek istiyorsanız; şan kursuna başlayabilirsiniz. Şan derslerini profesyonel eğitmenlerden karşılıklı olarak almak gerekir. Birebir eğitimle yanlışlarınızın düzeltilmesi sağlanır. Şan kursunda sesiniz gelişir, güzelleşirken aynı zamanda müzik kulağınız da gelişir. Duyduğunuz sesleri rahatlıkla ve doğru nefesle çıkarmaya başlarsınız.