İnsanın doğal yoldan sahip olduğu tek enstrüman sesidir ve bu sesin doğru kullanılması sadece kişinin kendini rahat hissetmesini ve rahat ifade etmesini sağlamakla birlikte sağlık açısından da aldığı diyafram nefesi ve ses rezonansını yukarı taşıması açısından oldukça faydalıdır.

İzmir şan kursu olarak sizlere bu yazımızda ;

  • Şan dersinin neden bu kadar önemli olduğunu
  • Doğru ses aralığını yakalamanın kişi üzerindeki etkisi
  • Kişinin kendini daha rahat nasıl ifade edebileceği
  • Sağlık açısından faydası hakkında bilgiler vereceğiz

Şan Dersi Herkes İçin Gerekli Bir Eğitimdir

Hemen hemen çoğu kişinin günlük yaşamının birçok bölümünde ses eğitimi konusunda bilgisi ya da iddiası olmasa bile en zevk alarak yaptığı hobilerden biri şarkı söylemektir. Şarkı söylemek bir sanat olmanın yan ısıra tek başına evdeyken, iş yaparken ya da topluca arkadaşlarla bir araya geldiğinde eğlenerek yapılan bir hobi haline gelmiştir.

Hobinin bir adım ötesine gitmek isteyip müziğe profesyonel olarak adım atmak isteyen kişiler müziğin hangi alanında yer alacaklarsa o yönde eğitim almalıdırlar. Örneğin müziğe besteci olarak giriş yapmak isteyen bir kişi solfej, armoni bilgisini geliştirmeli ve mutlaka iyi bir enstrüman çalarak çaldığı enstrümana hakim olmalıdır.

Sesim Güzel Değil Deme ! Sen de Rahatça Şarkı Söyleyebilirsin

İyi bir şarkıcı olmak isteyen bir kişinin ise şan dersi ya da ses eğitimi alması gerekmektedir.Kişinin sesinin gerçek tonal kalitesini anlaması ve onu arttırabilmesi ancak eğitimle sağlanabilmektedir.Sadece iyi şarkı söylemek isteyen kişiler değil güzel ve etkili konuşmak isteyen kişiler, okula giden bir öğrenci yada günlük sosyal ortamında ve iş yaşamı içerisinde sesini doğru kullanmak, bilgi ve duygu birikimini karşı tarafa iyi aktarmak isteyen kişilerde ses eğitimi alabilirler.

Şan Dersini Kimden Almalı ?

Ses eğitimi, yıllarca bu işi yapmış deneyimli ve iyi eğitmenlerin elinde uzun yıllar tecrübe gerektiren ve titizlik isteyen bir çalışmadır. İnsan sesini kulağa hoş gelen ve duygulu bir şekilde duyabilmek için özen göstererek, dikkatli ve doğru yöntemlerle çalışmak gereklidir.Her ne kadar bedeni estetik ve sanatsal yönden eğitmek uzun ve uğraştırıcı bir iş olsa da çokta keyifli bir yolculuktur.

Sesinizin oktavına baktırmak ve ücretsiz deneme şan dersi almak için sanat merkezimizi arayabilirsiniz.

Şan kursu İzmir ders içeriği, nefes terapisi hakkında detaylı bilgi ve diyafram egzersizlerini bulabileceğiniz blog sayfamıza ulaşmak için bağlantıya tıklamanız yeterli !